W ofercie sklepu Sierściuchowe ZOO dostępny jest szeroki wybór preparatów przeciw kleszczom dla psów. Najpopularniejsze środki przeciw kleszczom to obroże, krople i pianki odstraszające, które stosuje się...

Czytaj więcej

Jest 34 produktów.

Pokazano 1-12 z 34 pozycji

Aktywne filtry

W ofercie sklepu Sierściuchowe ZOO dostępny jest szeroki wybór preparatów przeciw kleszczom dla psów. Najpopularniejsze środki przeciw kleszczom to obroże, krople i pianki odstraszające, które stosuje się zewnętrznie na sierść czworonoga. Regularnie używane powodują skuteczną barierę przed pasożytami, dzięki czemu zostaje zminimalizowane zakażenia chorobami przenoszonymi przez kleszcze. Takie preparaty najczęściej nasycone są repelentami, które wpływają na smak i węch kleszczy oraz pcheł, odstraszając je od krwi psa. Często stosowane są także ziołowe ekstrakty, których celem jest profilaktyka przed pasożytami i jednocześnie nadanie sierści zwierzaka zdrowego wyglądu, odżywienia i regeneracji, co tworzy barierę ochronną nie do pokonania dla kleszcza lub pchły. W porze ciepłych miesięcy warto często przyglądać się sierści czworonoga – i w razie potrzeby skorzystać z wielorazowej pętli przeciw kleszczom, specjalnych haczyków lub szczypiec, które posłużą do wygodnego i bezpiecznego usunięcia kleszczy.

Jak wybrać preparat przeciw kleszczom dla psa?

Preparaty przeciw kleszczom dla psa powinno dobierać się nie tylko według rasy i wagi zwierzęcia, ale także biorąc pod uwagę rodzaj i długość sierści. Kleszcze są bardzo aktywne i czasami sama obroża chroniąca przed kleszczami może okazać się zbyt słabą osłoną. Warto wtedy włączyć jako alternatywę suplementację, krople, spreje i płyny do stosowania na sierść – pozwolą one zapobiegać nie tylko ukąszeniom, ale i chorobom przenoszonym przez kleszcze. Preparaty w płynie nanosi się na skórę psa w kilku miejscach, aby zapewnić kompleksową ochronę.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło