Karma weterynaryjna dla psa

Każda osoba chociaż trochę orientująca się w kwestiach żywienia zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest zbilansowana dieta. Nie inaczej jest w przypadku zwierząt. W...

Czytaj więcej

Jest 124 produktów.

Pokazano 1-12 z 124 pozycji

Aktywne filtry

Karma weterynaryjna dla psa

Każda osoba chociaż trochę orientująca się w kwestiach żywienia zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest zbilansowana dieta. Nie inaczej jest w przypadku zwierząt. W niektórych przypadkach zwykłe, standardowe pożywienie psiaka nie wystarczy i należy sięgnąć po karmę weterynaryjną dla psa. Wprowadzenie do diety tego rodzaju pożywienia niesie dla zwierzęcia wiele korzyści, jak również przynosi mu ulgę w różnego rodzaju dolegliwościach. Istotne, aby decyzja o wprowadzeniu specjalnej karmy dla psa alergika czy też dla suczek w okresie ciąży i karmienia była konsultowana ze specjalistą. Lekarz weterynarii udzieli niezbędnych informacji o produktach dostępnych na rynku, ich składzie czy dawkowaniu i dostosuje je do indywidualnych potrzeb psa. Oferujemy karmę weterynaryjną dla psów od znanych, światowych producentów:

  • Hill's,
  • Purina,
  • Royal Canin,
  • Trovet,
  • Animonda.

Skąd wiadomo, że karma weterynaryjna to dobry wybór?

Przede wszystkim należy pamiętać, że decyzję o tym, żeby karmę weterynaryjną włączyć do diety psa, powinien podjąć lekarz weterynarii. Wyliczyć można jednak kilka przypadków, które powinny skłonić właściciela zwierzaka do poruszenia tej kwestii podczas wizyty kontrolnej. Są nimi:

  • choroby przewlekłe — niektóre schorzenia wymagają szczególnego podejścia do kwestii diety. Zaliczyć można do nich cukrzycę, problemy z żołądkiem, problemy z funkcjonowaniem nerek, niewydolność układu moczowego czy nawet otyłość.
  • alergie pokarmowe — karma weterynaryjna dla alergików nierzadko bywa zalecana zwierzakom, które nie tolerują konkretnych składników odżywczych.
  • okres karmienia lub ciąży — aby wzmocnić organizm suczki, weterynarz może zalecić podawanie psu przez pewien czas specjalistycznej karmy.
  • okres rekonwalescencji — karma weterynaryjna dla psa to pokarm, który często zaleca się zwierzakom po różnorodnych urazach, operacjach i zabiegach. Jej zażywanie pomaga im szybciej wrócić do zdrowia i poprawia ich samopoczucie.

Przewlekłe choroby i inne problemy zdrowotne mogą sprawić, że codzienność zwierzaka staje się uciążliwa. Optymalnie dobrana karma weterynaryjna dla psa może znacznie poprawić codzienny komfort czworonoga. Dodatkowo poprawia samopoczucie właściciela, który wie, że robi wszystko, aby jego pies cieszył się zdrowiem i kondycją fizyczną.

Na co zwrócić uwagę wybierając karmę weterynaryjną dla psa?

Wybór pożywienia dla psów o szczególnych wymaganiach, jakim są karmy weterynaryjne,  z oczywistych względów powinien być dużo bardziej przemyślany niż kupno zwykłej, suchej czy wilgotnej karmy dla psa. Gdy już skonsultują się Państwo z weterynarzem i będą wiedzieć, jakiego rozwiązania poszukiwać, warto zwrócić uwagę na kilka informacji zawartych przy produktach. 

Najważniejszą informacją w przypadku karm antyalergicznych i polecanych przy rekonwalescencji są wskazania do stosowania produktu. Powyżej wypunktowaliśmy, jakim zwierzętom zaleca się spożywanie karmy weterynaryjnej. Koniecznie należy zapoznać się również z przeciwwskazaniami, bo np. niektóre preparaty wspomagające działanie stawów, nie są zalecane dla suczek w ciąży, w czasie laktacji lub dla szczeniąt. Decydując się na konkretny zakup, polecamy zapoznać się również ze składnikami. Przy każdym produkcie wymieniamy szczegółowy skład. Dzięki temu właściciel psa ma pełną wiedzę dotyczącą tego, jaki preparat podaje swojemu czworonogowi. To ważne nie tylko, gdy zwierzak cierpi na alergię. Warto zwracać uwagę na składniki również wtedy, gdy pies, ze względu na swoją chorobę lub przebytą operację potrzebuje konkretnych substancji odżywczych.

Karma dla psa alergika

Jednym z rodzajów karmy weterynaryjnej jest karma dla psa alergika. W naszym sklepie mamy duży wybór karm hipoalergicznych w różnych pojemnościach i rodzajach opakowań przeznaczonych dla psów zmagających się z alergią lub nietolerancją pokarmową. Oferujemy karmy antyalergiczne dla psów dorosłych, także ras małych, w wielu smakach wzbogacone o witaminy A, D i E, żelazo, jod, miedź, mangan, cynk oraz kwasy EPA/DHA. W asortymencie mamy karmy, które nie wywołują uczulenia, a z pewnością przypadną do gustu Państwa pupilowi m.in. karmy z dziczyzną oraz absolutną nowość w Europie — karmy bazujące na owadach. Karmy dla psów alergików mają odpowiednio zbilansowany skład i proporcje składników odżywczych, dzięki czemu mogą być stosowane przez całe życie psa. Wspomagają działanie układu pokarmowego, poprawiają stan skóry i uzębienia psiaka.

Dawkowanie karmy weterynaryjnej 

Podobnie jak przy zwykłej karmie suchej dla psa, tak i przy karmie weterynaryjnej należy zwrócić uwagę na dawkowanie. Podchodzimy do tej kwestii poważnie, toteż przy każdym produkcie zamieściliśmy czytelną tabelkę, która ułatwi przeliczenie potrzebnej dawki karmy w zależności od wagi psa. Można bowiem w niej sprawdzić, ile gramów karmy suchej należy podawać psom o różnej wadze. Jednorazowa dawka powinna być właściwa, ponieważ tylko w ten sposób można mieć pewność, że ilość korzystnych dla zdrowia substancji odżywczych, jaką pies przyjmuje w ciągu doby, jest optymalna. W innym przypadku może dojść do niedoborów w organizmie psa bądź też przedawkowania konkretnych substancji i w efekcie do kolejnych problemów zdrowotnych.

 

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło