Kot - karma weterynaryjna i diety lecznicze 

Zdrowie zwierzaka to priorytet dla każdego troskliwego opiekuna. W naszym sklepie znajdą Państwo warianty karmy weterynaryjnej dla kota, dzięki którym zadbają Państwo o dobre samopoczucie...

Czytaj więcej

Jest 126 produktów.

Pokazano 1-12 z 126 pozycji

Aktywne filtry

Kot - karma weterynaryjna i diety lecznicze 

Zdrowie zwierzaka to priorytet dla każdego troskliwego opiekuna. W naszym sklepie znajdą Państwo warianty karmy weterynaryjnej dla kota, dzięki którym zadbają Państwo o dobre samopoczucie futrzaka.

Kiedy podawać kotu karmę weterynaryjną?

Karma weterynaryjna dla kota to rozwiązanie przeznaczone dla zwierzaków o szczególnych potrzebach. Każdy zwierzak powinien mieć dostęp do zbilansowanej, dobrze ułożonej diety, bogatej w naturalne i cenne składniki. To absolutna podstawa i odpowiedzialni właściciele kotów powinni zwrócić na to uwagę. Niektórym zwierzętom to jednak nie wystarczy.

Karma weterynaryjna to wariant pożywienia, który musi sprostać potrzebom kotów, borykających się z różnymi chorobami i dolegliwościami. Nierzadko wybierana jest w sytuacji, w której zwierzak ma chorobę przewlekłą. Okoliczności, gdy należy wybrać takie rozwiązanie, jest jednak więcej. Jedną z nich jest alergia. Właściciele kocich alergików muszą niezwykle uważnie podchodzić do tego, co podają swoim zwierzakom i czasem rozwiązaniem jest zalecenie przez weterynarza specjalnej karmy. Właściwą dietę weterynaryjną poleca się też kotkom, które:

  • aktualnie są w ciąży;
  • już urodziły i karmią młode.

Specjalna dieta wymagana jest również, jeśli futrzak zmaga się z otyłością, cukrzycą, niedyspozycją żołądkową, niewydolnością nerek czy nawet problemami z układem moczowym. W wielu przypadkach dobrze dobrana karma weterynaryjna dla kota może sprawić, że codzienność zwierzaka jest bardziej komfortowa. Zdarza się, że problemy związane z konkretnym schorzeniem albo mają dużo łagodniejszy przebieg, albo całkowicie zanikają.

Jak wybrać właściwą karmę weterynaryjną dla kota?

Przede wszystkim należy zwracać uwagę na skład. Kot wracający do zdrowia np. po operacji lub przebytej chorobie musi dostawać określone witaminy i składniki odżywcze. To prowadzi nas do kolejnego ważnego punktu - wybierając karmę weterynaryjną, należy skonsultować się z weterynarzem, który dobrze zna Państwa kota. Nawet najlepszy jakościowo wariant pożywienia, pochodzący od dobrego producenta może się nie sprawdzić, jeśli karma nie będzie właściwa dla konkretnego zwierzaka. Specjalistyczna wiedza jest tu niezbędna. Ze swojej strony chcemy ułatwić proces zakupowy, do którego powinno dojść dopiero po konsultacji z lekarzem.

Przy poszczególnych produktach znajdą Państwo dokładne wskazania i opis sytuacji, w których warto zastosować karmę. W naszej ofercie nie brakuje produktów przeznaczonych dla kotów zmagających się nie tylko z dolegliwościami fizycznymi, ale również z tymi o podłożu psychologicznym. Cześć objawów dermatologicznych i gastrycznych wynikać może przecież z układowych objawów stresu. Proponujemy również szereg rozwiązań idealnych do higieny jamy ustnej kota. Taka karma weterynaryjna dla kota ogranicza odkładanie się płytki nazębnej i kamienia nazębnego.

Źle dobrana karma weterynaryjna w skrajnych przypadkach może bardzo zaszkodzić kotu. Aby wykluczyć takie ryzyko, przy każdym z produktów znajdą Państwo listę przeciwwskazań, do których należy się stosować, a w razie wątpliwości, poprosić o poradę weterynarza.

Oferujemy karmę weterynaryjną dla kotów między innymi: Animonda Integra Protect, Hill’s Prescription Diet, Purina Veterinary Diets. Zapraszamy.

 

Przeczytaj także:

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło